OK Sova » Nekategorizirano » Sudjelovanje u projektu INTERREG V-A Hungary – Croatia

Sudjelovanje u projektu INTERREG V-A Hungary – Croatia

Predjsednica Orijentacijskog kluba Sova, Dolores Pajčin nakon skoro godinu dana priprema, dogovora i predaje projekta sa partnerima iz Orijentacijske zaklade “Pečuha” (“Tájfutásért-Pécs” Alapítvány), direktoricom Vonyó Réka potpisala je 09.05.2017. godine ugovor o provedbi projekta sa aktivnostima na razvoju orijentacijskog sporta u istočnoj Hrvatskoj.

Kroz projekat će se uz sufinanciranje kupovine opreme za rad Škola orijentacije, djecu od 10 do 12 godina upoznati sa osnovama orijentacijskog sporta u četiri velike osnovne škole u Našicama, Donjem Miholjcu, Valpovu i Belom Manastiru. Napravit će se 4 karte za orijentacijsko trčanje u tim gradovima. Na posebnim radionicama upoznat će se profesore tjelesnog i naše članove o tehnikama prijenosa znanja djeci i mladima o vještinama orijentacijskog sporta.

U okviru projekta koji će se provoditi 12 mjeseci ima još puno vrijednih događanja kojima ćemo građane i mlade u ovom dijelu Hrvatske upoznati sa orijentacijskim sportom.