CBC-ORIENT

U suradnji Orijentacijskog kluba Sova iz Šećerane i Zaklade „Tajfutas-Pecs“ iz Mađarske, od srpnja 2017. do srpnja 2018. godine proveden je projekat CBC-ORIENT sufinanciran sredstvima EU.  Projekt je odobren u Interreg programu prekogranične suradnje Mađarska – Hrvatska 2014-2020. Njegova ukupna vrijednost iznosila je 59000 € a dio koji je se utrošen na aktivnosti OK Sove iznosi 22900 €. Dio sredstava koji je trebao osigurati OK Sova sufinanciran je sredstvima Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske!

Za vrijeme projekta provedene su prezentacije orijentacijskog sporta mladima u Osnovnim školama „Dr. Franjo Tuđman“ Belom Manastiru, „Petra Katančića“ u Valpovu, „Augusta Harambašića“ u Donjem Miholjcu i „Kralja Tomislava“ u Našicama. Nacrtale su se 4 orijentacijske karte na kojima će se obučavati djeca i mladi tehnikama orijentacijskog sporta. Na istim tim kartama organizirani su treninzi za djecu iz navedenih osnovnih škola. Organizirana su 4 natjecanja. Također, provedene su radionice i trening kampovi za trenere, nastavnike i sve zainteresirane za metodologiju učenja vještinama orijentacije, koje znanje su prenosili kolege iz Mađarske. Na kraju, projektom su nabavljena sredstva i oprema za organizaciju treninga i škola orijentacije.

Projekt će donijeti mnogo benefita za razvoj orijentacijskog sporta u istočnoj Hrvatskoj, a čitav projekt naglašava skrb o prirodi i okolišu, kao i razmjenu kulturnih vrijednosti i običaja Hrvatske i Mađarske.

3 × 1 =